Nimi kirjatähtedes

Suurepärane abiline kirjatähtede harjutamisel on tahvelarvuti ja seal kasutatavad tühjad tahvlid. Ozobot rakendus, Ozo Draw (Freedraw), pakub ühe võimalusena puhast pinda, kus laps saab vedada sõrmega jooni ja roboti edukaks liikuma panekuks kasutada erinevaid värvikoode. Lihtne kustutamine võimaldab rohkelt katsetada, tegevust korrata ja tulemust parendada.

drawKasutusjuhend

Kirjatähtede kinnistamiseks vaata M. Maripu loodud õppevideoid.
Väikesed kirjatähed


Suured kirjatähed

Tegevused Ozobot (Freedraw) rakendusega

juhend

Harjutus 1:

Vali vasakult primaarvärv ja kirjuta nime esimene täht (suur kirjatäht). Pane Ozobot robot tähe algusesse ja vaata, kuidas see läbib teekonda. Arutelu- mida peaks tegema, et robot läbiks kogu tähe? Mis värvi tuli põles robotil?

Harjutus 2:

Vali vasakult sekundaarvärv ja kirjuta nime viimane täht (väiketäht). Pane Ozobot robot tähe algusesse ja vaata, kuidas see läbib teekonda. Kasuta koode, et suunata robot vajalikule joonele. Pane robot uuesti liikuma. Arutelu- kas valitud koodid tagavad alati soovitud tulemuse?

Harjutus 3:

Kirjuta kirjatähtedega oma nimi. Hoia meeles reegel, et nime kirjutame suure algustähega. Nimed on erineva pikkusega ja võib juhtuda, et nimi ei mahu ekraanile ära. Proovi kirjutada diagonaalselt või ringjalt. Jälgi, et kõik tähed oleksid omavahel seostatud. Pane Ozobot nime algusesse ja vaata, kuidas see läbib teekonda. Võid tõsta roboti järgmisele tähele. Joonista ekraanile primaarvärviga väike detail (lill, spiraal, kolmnurk) ja ühenda see nime lõpppunktiga. Detailile lisa tagasipöörde kood. Pane robot liikuma ja jälgi, kas lõppu jõudes keerab ta otsa ringi.

Harjutus 4:

Arvatavasti ei läbinud robot Sinu nime kõrvalise abita. Katseta nimetähti kahe- või kolmekaupa. Nt Katrin- Ka- Kat- tr- ri- rin. Nüüd on ekraanil piisavalt ruumi, et harjutada ilusat tähekuju ja õiget seostamist. Kasuta värvikoode!

Seda harjutust tehes on hea anda lastele märkmepaberid, kuhu nad saavad kirja panna, millised seostatud nimetähed sõitis robot ühtlaselt läbi. Hiljem lisatakse andmed kokkuvõtvasse tabelisse.

Töö analüüsitabeli täitmine